Hardy, pióro i ja. Krzysztof Mierzejewski

Oprawa: Twarda
Strony: 61
Rok wydania: 2016
Dostępność:
niedostępny
Czas wysyłki:
24 godziny
14,95 zł
9,72 zł
Powiadom o dostępności
Dodaj do ulubionych Zapytaj o produkt
Opis produktu
Komentarze
"Hardy, Pióro i ja" to opowieść o polskiej husarii, przygodzie, niebezpieczeństwie oraz najwspanialszych cnotach - odwadze i przyjaźni.
Wspaniała lektura nie tylko dla młodych poszukiwaczy przygód, ale także dla ich rodziców i dziadków!
Poznajmy świat najsławniejszej polskiej jazdy - husarii. Wspólnie z dziećmi przenieśmy się w czasy, kiedy nie było wątpliwości, co jest dobre, a co złe, co w życiu ma znaczenie, a co nie jest nic warte.
Krzysztof Mierzejewski ur. w 1975 r. w Gdyni, obecnie mieszka w Gdańsku. Autor książek historycznych, społecznych, obyczajowych. Miłośnik historii, szczególnie bliskie jest mu średniowiecze oraz okres Polski szlacheckiej.
"Mam dwanaście lat i na imię mi Karol. Mieszkam w dużym, drewnianym dworze, z mamą, tatą, dziadkami i czwórką rodzeństwa. Razem z nami mieszka też służba. Kilkoro z nich śpi nawet w naszym domu, a pozostali w budynkach, które stoją obok. Moja mama ma na imię Konstancja i bardzo ją kocham. Mój tata nazywa się Aleksander. Podziwiam go. Jest bardzo mądry, szlachetny i silny. Zawsze wie, co trzeba powiedzieć albo zrobić. Jest husarzem. O moim rodzeństwie opowiem później. Jeśli nie zapomnę."
Fragment książki