Ucieczka Apsary cz.1

Sine Qua Non
Oprawa: Broszurowa
Rok wydania: 2024
Autor: Katarzyna Podstawek, Katarzyna Rutowska
Format: 205x140 mm
Liczba stron: 464
48 punktów lojalnościowych za ten produkt
Dostępność:
dostępny
Producent:
EAN:
9788383304410
Czas wysyłki:
24 godziny
48,99 zł
Kup teraz
Dodaj do ulubionych Zapytaj o produkt
Opis produktu
Cechy
Komentarze

Zanurz się w kolorowym świecie inspirowanym desi fantastyką, pełnym intryg i humoru!

Elaman to młoda elfia arystokratka, która niedługo rozpocznie studia. Wychowywana pod kloszem, niewiele wie o prawdziwym życiu. Ma się to zmienić pod wpływem wizyty w tawernie, zainicjowanej przez jej troskliwego, acz nieodpowiedzialnego wuja. Traf, przeznaczenie, a może sami bogowie krzyżują jej losy z pielgrzymem Czadaramą, kapłanem pochodzącym z dalekiego Paharamu - kraju, który kojarzy się Elaman jedynie z zapachem kardamonu, kolorowymi strojami i okrutnymi bóstwami. Podczas wspólnej, zakrapianej alkoholem zabawy życie dwójki młodych elfów zostaje wywrócone do góry nogami. Gdy budzą się w szczerym polu, przerażeni wizją kary, jaka może spaść na Elaman za próbę ucieczki, postanawiają upozorować jej porwanie. A to dopiero początek przygody...

Ucieczka Apsary to nie tylko porywająca opowieść o fantastycznej przygodzie, ale także refleksja nad dorastaniem, pokonywaniem uprzedzeń i poszukiwaniem własnej tożsamości, to również swoistego rodzaju mrugnięcie okiem w kierunku fanów romantasy. Autorki zabiorą Cię w podróż do barwnego świata, inspirowanego indyjskimi legendami i kinem Bollywood.

BIOGRAM:

Katarzyna Rutowska (20.03.1991)

Z wykształcenia historyczka sztuki. Z zamiłowania - marketingowiec, kostiumografka, scenarzystka, konferansjerka oraz producentka rewii burleskowych, a także laureatka ogólnopolskich konkursów z zakresu animacji poklatkowej. Pracuje w miejskim domu kultury. Najbardziej na świecie lubi jeść, zwłaszcza palak paneer, oraz oglądać obrazki ze słodkimi kotkami w internecie.

Katarzyna Podstawek (25.04.1991)

Z wykształcenia filmoznawczyni. Właścicielka sklepu z odzieżą vintage. Prowadzi fanpage poświęcony historii mody: Poli-Loli, a także szereg prelekcji związanych z datowaniem zabytkowego ubioru. Debiutowała opowiadaniem Susza w Magazynie "Biały Kruk", które było nominowane do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Hobbystycznie ilustratorka.

***

Złote i szmaragdowe elfy, tajemnicze bóstwa i zapach kadzideł - czegoś takiego w polskiej fantastyce jeszcze nie było!

Joanna W. Gajzler

autorka serii Necrovet