Oskarżony rak. Śledztwo kryminalne

Amber
Rok wydania: 2024
Autor: Prof. David Khayat
Data premiery: 2024-02-13
Format: 207x150 mm
Liczba stron: 240
48 punktów lojalnościowych za ten produkt
Dostępność:
dostępny
Producent:
EAN:
9788324183333
Czas wysyłki:
48 godzin
48,99 zł
Kup teraz
Dodaj do ulubionych Zapytaj o produkt
Opis produktu
Cechy
Komentarze

TO NIE JEST KSIĄŻKA O RAKU, TO KSIĄŻKA, JAK SIĘ PRZED NIM BRONIĆ. Ta książka na nowo definiuje najstraszliwszą chorobę współczesności - raka. Zmienia fundamenty naszego rozumowania, pozwalając zaplanować walkę z silniejszym dotąd przeciwnikiem. Udowadnia, że emocje odgrywają rolę w nowotworzeniu i że nie jest to już tylko nowinka modowa. Zajrzyjcie do środka.
Prof. dr hab. n. med. Lucjan Wyrwicz, onkolog
Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Otwartego Narodowego Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie

Napisałem tę książkę po to, żebyś już nigdy nie bał się raka - David Khayat.
Światowy autorytet w dziedzinie onkologii wszczyna śledztwo kryminalne i krok po kroku, przyjaźnie, przedstawia profil raka - potencjalnego zabójcy, miejsce zbrodni, sposób działania, narzędzie zbrodni oraz nasze słabe i silne punkty.

Wspólnie, niczym detektywi, ruszymy tropem podejrzanego, aby zrozumieć, jakie czynniki prowokują rozwój raka. A wszystko to dzięki nowym wskazówkom. Każdemu z nas intuicja podpowiadała nieraz, że emocje mogą wpływać na nasze zdrowie. Nie zawsze jednak potrafiliśmy ogarnąć ogrom ich prawdziwego znaczenia. Bo, jak twierdzę, emocje rzeczywiście mogą przyczynić się do rozwoju złośliwej choroby. Pytanie brzmi: jak i dlaczego! Rozwiązaniem właśnie tej zagadki zajmiemy się w naszym śledztwie.

Dziś wszyscy "walczą z rakiem". Ale ile osób tak naprawdę wie, co to znaczy? Z tej książki dowiadujemy się, jak powstaje i rozwija się rak. Poznajemy wroga. Już starożytni mawiali "Poznaj dobrze wroga () a w stu bitwach nie doznasz klęski". Gdy dowiadujemy się, że - jak dowodzi autor, a i my przeczuwaliśmy to od dawna - przyczyną raka są nasze negatywne emocje, cierpienie i stres, jeszcze nie podejrzewamy podstępu. Tym większe jest nasze zaskoczenie, że kiedy cierpimy my, to cierpią nasze komórki, które próbując popełnić samobójstwo, ostatecznie wywołują raka. Czy to oznacza, że tak naprawdę trzeba by walczyć z samym sobą? Wybitny onkolog podsuwa nam propozycje radzenia sobie ze stresem. Każde wprowadzenie ich w życie to nasze małe zwycięstwo. A przecież "osiągnąć sto zwycięstw w stu bitwach nie jest szczytem umiejętności. Szczytem umiejętności jest pokonanie przeciwnika bez walki": sami jesteśmy swoim najlepszym lekiem na stres, a co za tym idzie swoim najlepszym środkiem antyrakowym.
Dr n. med. Anna Pietrzak
Ordynatorka Oddziału Gastroenterologicznego w Szpitalu Bielańskim w Warszawie