Peron literacki dla Adama

KryWaj
Oprawa: Broszurowa
Rok wydania: 2022
Autor: praca zbiorowa
Data premiery: 2022-06-30
Format: 212x150 mm
Liczba stron: 264
39 punktów lojalnościowych za ten produkt
Dostępność:
niedostępny
Producent:
EAN:
9788367080422
Czas wysyłki:
48 godzin
39,99 zł
Powiadom o dostępności
Dodaj do ulubionych Zapytaj o produkt
Opis produktu
Cechy
Komentarze

Peron literacki dla Adama to trzynasta pozycja książkowa stworzona z inicjatywy internetowej grupy literackiej Peron literacki i dziewiąta antologia charytatywna, w której skarb człowieczeństwa pogłębiony o wspólną ideę pomocy, jako odpowiedź na wszystkie materializmy naszej epoki, zawiera dowód, że:

Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą, gdy drugim radość

w niedoli przynoszą.

/Adam Asnyk/

Słowo antologia pochodzi z greckiego anthos, które oznacza kwiat, oraz lego, czyli zbieram. Stąd antologia znaczy dosłownie zbiór kwiatów.

Niniejszy zbiór tekstów jest bukietem dla Adama Puchały, by długie i kosztowne leczenie oraz rehabilitacja były skuteczną pomocą w batalii o życie z nadzieją na zdrowie, jak również sprawność młodego człowieka, który pragnie tylko doświadczać pełni życia bez strachu o kolejny dzień.

Aby to konsekwencja wyboru, a nie konieczności sprawiała, że zakwitnie nadzieją wiara, iż dalsze leczenie onkologiczne i neurologiczne będzie możliwe.

... Zawsze jest jakieś jutro i życie daje nam możliwość zrobienia dobrego uczynku...

/Gabriel Garcia Marquez/

Tego wyboru dokonali literaci, ludzie kochający słowo, gdyż do wspomożenia potrzeba dobrowolnych dotacji. Mogą to być darowizny w różnych formach. Naszą, jako grupy, jest ta antologia na znany nam charytatywny cel, który nabrał rozpędu dzięki Wydawnictwu KryWaj w Koszalinie oraz wszystkim zainteresowanym mistrzom pióra, artystom słowa, twórcom sztuki.

W imieniu grupy przekazuję do rąk Szanownych Czytelniczek i Czytelników niniejszy zbiór tekstów, żywiąc przekonanie, że staną się inspiracją w osobistej odpowiedzi na uszczęśliwienie kogoś oraz uświadomienie o jego ważności i roli w świecie.

Ze wszystkiego, co robimy, pomaganie innym jest najbardziej szlachetnym zajęciem, zarówno w życiu osobistym,

kiedy pomagamy jako zwykli ludzie, jak i w życiu zawodowym,

kiedy pomaganie jest częścią naszej profesjonalnej usługi.

/Jacek Walkiewicz, Pełna moc możliwości/

Z koleżeńskim pozdrowieniem

Aleksandra Baltissen