Pandemia nie stworzyła niczego nowego w aspekcie lęków, lecz obnażyła rzeczywistość, w której żyjemy. Lęki, których już nie potrafimy utrzymać w sobie. Lęki, które zaczynają nami władać, które się uruchamiają, dochodzą do głosu. I może sami nawet nie wiemy, jak wielki wpływ mają na nasze życie. Jeżeli bywa tak, że to lęki nas mają, to wtedy koniecznie trzeba się tym zająć. Autorzy chcą nas zainspirować do tego, żeby rozmawiać o lękach, mierzyć się z nimi. W najnowszej książce O niektórych lękach mężczyzn. Zanim pójdziesz na terapię Stanisław Szlassa i Katarzyna Matusz rozmawiają o tym: co nam robi lęk? Czego mężczyźni się boją, a kobiety nie mają o tym pojęcia? Jaki jest najbardziej dewastujący lęk? Jak rozpoznać maminsynka? Jakie są skutki nieodciętej pępowiny? Dlaczego seks jest taki ważny? Odsłaniają także tajemnice satysfakcjonujących związków, rozmawiają o super mocach księży, przyjaźni między księdzem a kobietą, ojcostwie po przejściach, związkach mężczyzn po rozwodach, kryzysie wieku średniego i stratach.
To świetny poradnik zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Przybliża nam kobietom sekrety męskiej duszy pełnej kompleksów i lęków. Dla kobiet ta wiedza jest bezcenna. Czyni związek pełniejszy dla obu stron. Czyta się z zapartym tchem. Tym bardziej, że pytania dziennikarki padają ciekawe, a odpowiada, radzi, wyjaśnia osoba duchowna. Osobiście jestem bogatsza o większą wiedzę, chociaż zawsze wiedziałam, że największym lękiem mężczyzny, z którego on często nawet nie zdaje sobie sprawy, jest lęk przed kobietą.
Agnieszka Perepeczko, aktorka i autorka, mieszka w Polsce i Australii. Stara się żyć kolorowo.
Spotkałem na swojej drodze wielu mamisynków, którzy bardzo źle skończyli. Zalani nieumiejętną miłością matek nie potrafili budować zdrowych relacji międzyludzkich. Stawali się ciężarem dla swoich przyszłych żon, dzieci, przyjaciół. Finalnie samotni, opuszczeni, nielubiani, sfrustrowani często popadali w nałogi, które doprowadzały ich do różnego rodzaju dramatów. Dlatego uważam, że książka pt. O niektórych lękach mężczyzn. Zanim pójdziesz na terapię jest bardzo ważną i potrzebną pozycją na rynku wydawniczym.
Paweł Cwynar, pisarz, społecznik, Rycerz Zakonu JP2
Komentarze