Kto ogród ma lub o nim marzy - pewnie już zna Katarzynę Bellingham. Od lat dzieli się swoją ogrodową pasją w mediach społecznościowych, w prasie, na warsztatach. Kto jeszcze nie zna będzie oczarowany jej entuzjazmem, swobodą i wiedzą o uprawie ogrodu w zgodzie z naturą. Wydawnictwo Wytwórnia zapowiada drugą książkę Katarzyny Bellingham, specjalistki numer 1 od ogrodów ekologicznych w Polsce.
Spotkania z czytelnikami po premierze pierwszej książki Ogród Bellingham uświadomiły autorce, że ogrodowe opowieści dla wielu ludzi są czymś więcej niż poradnikiem uprawy roślin, są lekarstwem na kłopoty związane z codziennym życiem. Tajemnice angielskiego ogrodu to napisana z pasją i miłością do ogrodów i natury, bogato ilustrowana zdjęciami z angielskich ogrodów oraz z ogrodu w Zgorzałem, starannie wydana książka dla profesjonalisty i amatora ogrodnika, dla każdego, kto potrafi czerpać radość z natury lub chce się tego nauczyć.
Tym razem autorka zabiera nas do angielskich ogrodów po inspiracje nie tylko ogrodnicze. Pozwala nam zanurzyć się w bujnej i różnorodnej roślinności, zobaczyć i zrozumieć, na czym polega wyjątkowość ogrodów, w których nawet warzywniki są tak piękne, że mogą z powodzeniem zastąpić ogród ozdobny. Daje nam solidną dawkę wiedzy na temat angielskiej koncepcji ogrodniczej, prowadzi poprzez historię od czasów starożytnych do współczesności oraz kreśli portrety słynnych ogrodników, pasjonatów i właścicieli ogrodów. Dzieli się z nami również swoim ponaddwudziestopięcioletnim doświadczeniem pracy w słynnych angielskich ogrodach, anegdotami o ich
właścicielach, a także wiedzą o roli ogrodnika. Poleca miejsca szczególnie warte odwiedzenia. W książce jest aż 130 zdjęć. Ich autorka, Agnieszka Majewska, uchwyciła piękno, detale, kolor, kształty i światło wyjątkowych ogrodów w Wielkiej Brytanii - Clumber Park, Coton Manor, Toadpool, Hidcote Manor, Renishaw, Powis, Packwood House - i Bellingham w Zgorzałem.
Katarzyna Bellingham uważa, że ogród angielski to nie tylko koncepcja ogrodnicza, to przede wszystkim stan ducha, radość z przebywania wśród roślin, ptaków, motyli, pszczół. Zachęca czytelników do zrzucenia jarzma perfekcji na rzecz swobody i naturalności w organizowaniu swojego angielskiego ogrodu, swojej zielonej oazy. I przekonuje, że każdy może ją mieć: w ogrodzie, na działce, na balkonie, tarasie, parapecie.
Komentarze