"Wyznania współczesnej joginki" to opowieść o nabieraniu doświadczenia przez popełnianie błędów. Przewodnik, który ma nam pomóc znaleźć samych siebie, oferując świeże spojrzenie na tradycyjne nauki. Ujęcie to pozostaje niezafałszowane, choć dostosowane do współczesnych ludzi. Prezentując poglądy buddyzmu książka prowadzi czytelnika w stronę zobaczenia rzeczy takimi, jakie są, wspiera uznanie i docenianie wrodzonego nam piękna oraz zwalczanie uczuć beznadziei, przyznając jednocześnie, że niepokoje stanowią część ścieżki. Potrzebujemy badać własne pogubienie i znaleźć narzędzia, by się go pozbyć, przynajmniej częściowo, aby móc przezwyciężyć naszą negatywną percepcję. Nauka medytacji to początek drogi do uzdrowienia, zaś ćwiczenie się w różnych prostych formułach ma nam pomóc stawać sie lepszymi ludźmi. Możemy stawiać czoło życiowym wyzwaniom z humorem i je przezwyciężać.
Oto opinie wielkich tybetańskich nauczycieli:
Wyznania współczesnej joginki to ożywcza relacja ze ścieżki buddyjskiej, podobnej ambrozji, wzbogacona świetną metaforyką i przejrzystymi głosami wielu znanych nauczycieli. Sama autorka spędziła siedemnaście lat u stóp jednego z największych tybetańskich mistrzów medytacji, w epicentrum wydarzeń Dharmy, która przebyła oceany. Oby ta książka trafiła do licznych osób i wzbudziła w ich sercach światło miłości i mądrości prawdziwy sens Dharmy.
Tulku Thondup Rinpocze
Marcia [Denchen Wangmo] podążała za wieloma wybitnymi lamami tego stulecia. Jej wspomnienia Amerykanki wśród lamów starszego pokolenia są dość istotne dla uczniów Dharmy na Zachodzie.
Dzongsar Khyentse Rinpocze
Komentarze