Książka ta jest swego rodzaju podręcznikiem do modlitwy w oparciu o Dzienniczek i Listy św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Autor poddał analizie wszystkie teksty dotyczące modlitwy, jakie wyszły spod pióra Apostołki Bożego Miłosierdzia.
Już w 1846 roku Maryja w La Salette we Francji wymieniła modlitwę jako jeden z elementów, który może pomóc człowiekowi do nawrócenia, do odnowienia relacji z Bogiem, drugim człowiekiem i samym sobą. Na ziemi, na której rozegrała się Rewolucja Francuska, niszczycielska fala rujnująca życie duchowe, Maryja przypomniała, że ludzkość potrzebuje modlitwy, spotkania z miłosierdziem Bożym dokonującym się w nawróceniu.
Z wstępu do książki:
Siostra Faustyna Helena Kowalska, jedna z największych mistyczek dwudziestego wieku, jest świętą rozpoznawalną już niemal w całym świecie chrześcijańskim, a nawet poza nim. Swoim życiem duchowym, którego świadectwem podzieliła się w Dzienniczku duszy i Listach, odsłoniła głębię Bożego miłosierdzia. Życie jej, naznaczone cierpieniem, jest świadectwem niezwykłej zażyłości, miłosnej przyjaźni z Panem Bogiem. Jest ono wyjątkowo cenne dla każdego człowieka, a szczególnie dla wierzącego, niezależnie od wieku i powołania życiowego.
[...]
Celem niniejszej publikacji jest przybliżenie aktualności przesłania Sekretarki Bożego Miłosierdzia. Siostra Faustyna sama będąc świętą, ukazała błogosławioną i jedyną drogę do miłosiernego Boga, prowadzącą poprzez wiarę, odkrywanie Jego dobroci, życia w przyjaźni i miłości z Nim, a na którą człowiek wchodzi w pierwszej kolejności dzięki modlitwie. Jest ona warunkiem sine qua non koniecznym, nieodzownym, bez niej bowiem nie może być autentycznego spotkania człowieka z Bogiem.
Komentarze