Lwów i ziemia Lwowska

Jedność
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2022
Autor: Mirek Osip-Pokrywka
Data premiery: 2022-12-05
Format: 229x299 mm
Liczba stron: 864
250 punktów lojalnościowych za ten produkt
Dostępność:
dostępny
Producent:
EAN:
9788381444477
Czas wysyłki:
48 godzin
250,99 zł
Kup teraz
Dodaj do ulubionych Zapytaj o produkt
Opis produktu
Cechy
Komentarze

Dwutomowy album w ozdobnym etui jest próbą utrwalenia w fotograficznym kadrze pozostałości polskiego dziedzictwa kulturowego we współczesnym Lwowie (tom 1) i w jego okolicach (tom 2).

Tom 1 obok fotografii sentymentalnej, ukazującej piękno wielowiekowej aglomeracji i naruszonej zębem czasu architektury, zawiera fotografie wnętrz i eksponatów z Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki, reprezentacyjnych pomieszczeń pałacu Potockich, mistycznych fresków Jana Henryka Rosena z katedry ormiańskiej i kościoła św. Marii Magdaleny, a także najcenniejszych eksponatów z Muzeum Etnografii i Przemysłu Artystycznego czy malowideł projektu Jana Matejki z auli Politechniki Lwowskiej. Publikacja przedstawia również współczesne atrakcje, jak choćby najsłynniejsze murale Podzamcza.

Tom 2 prezentuje zabytki - kościoły, pałace, zamki oraz inne atrakcyjne obiekty architektoniczne - z pięćdziesięciu miejscowości w okolicach Lwowa w szczególny sposób związane z polską kulturą.

Album ma charakter autorskiego fotoreportażu opatrzonego krótkimi komentarzami z historyczną podbudową. Poszczególne części albumu otwierają mapy, na których zaznaczono omawiane obiekty, a także współczesne i przedwojenne nazwy ulic. Zachęca, by wyruszyć w podróż do miejsc bliskich sercom wielu Polaków To jednak nie wszystko! Zajrzyj do środka, a się przekonasz.

Mirek Osip-Pokrywka - podróżnik, fotograf i wydawca, publikuje materiały o ciekawych miejscach , krajach i kulturach w magazynach podróżniczych, pismach popularnonaukowych i periodykach krajoznawczych. Wydał (wraz z małżonką) kilkanaście przewodników turystycznych i albumów fotograficznych. Ostatnie ich dzieło, dwutomowy Leksykon zabytków architektury Kresów Wschodnich, otrzymało Nagrodę Magellana w kategorii Wydarzenie Roku podczas Warszawskich Targów Książki w 2018 roku.